تصویر روز ناسا

《ساختار دم های ستاره دنباله دار NEOWISE》
ساختار ایجاد شده در دمهای دنباله دار NEOWISE چیست؟ از بین دو دم مشهود ، دم یونی آبی در سمت چپ به طور مستقیم دیده می شود و به دور از خورشید است و در اثر باد خورشیدی در حال جریان است و شارژ می شود در نهایت به بیرون رانده می شود.
دم یونی ساختار های مختلف دارد، یون های درخشان آبی از هسته دنباله دار نشعت می گیرد و همچنین ساختار همیشه پیچیده و مداوم در حال تغییر این دم ها ناشی از بادهای خورشید ما است.
با این حال ، معمول ترین مورد برای دنباله دار C / 2020 F3 (NEOWISE) ساختار موج دار دم گرد و غبار آن است. این دم غبار در اثر نور خورشید به بیرون رانده می شود ، اما رد های منحنی به عنوان ذرات گرد و غباری که سنگین تر هستند و قادر به مقاومت در برابر این فشار نور هستند و این ها در امتداد مدار خورشیدی ادامه می یابند.
هنوز تکانهای مهیج از گرد و غبارهای دنباله دار NEOWISE کاملاً درک نشده است ، اما به احتمال زیاد مربوط به چرخش جریانهای منعکس کننده خورشید است که توسط ذوب یخ در هسته 5 کیلومتری آن آزاد شده اند. این کنگلومرای 40 تصویر برجسته ، به صورت دیجیتالی ، سه روز پیش از طریق آسمان تاریک کویر گبی در مغولستان داخلی ، چین ضبط شد.
ستاره دنباله دار NEOWISE فردا نزدیکترین فاصله خود به زمین را رد خواهد کرد.
دنباله دار ، در حال محو شدن است ، اما هنوز هم با چشم غیرمسلح قابل رویت است ، باید سریعتر محو شود چون از زمین دور می شود(در چند روز آینده محو میشود چون از زمین دور می شود).
22 جولای 2020
نویسندگان و ویراستاران: رابرت نمیروف و جری بونل
اعتبار تصویر و حق چاپ: Zixuan Lin
مترجم:حدیثه کریمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.