تصویر روز ناسا

《گذر ISS از جلوی مریخ》
بله ، اما آیا تا به حال ایستگاه فضایی اینگونه دیده بودید؟ اگر می دانید چه موقع و به کجا باید نگاه کنید ، تماشای ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) که در آسمان شب شما رد می شود و منظره ای جذاب می سازد را از دست ندهید اما پدیده خیلی غیر معمول نیست.
تصاویر عبور ISS از مقابل نیم درجه ماه یا خورشید وجود دارد ، اما شکار کردن این پدیده ها تا حدی نادر است که برای به دست آوردن این تصاویر ، برنامه ریزی ، زمان بندی و حوصله لازم است.
عکس گرفتن از گذرگاه ISS در مقابل مریخ کوچک اما یک سطح دیگر است(یک عکس خارق العاده به نظر می رسد).
عکاس برجسته متوجه شد که این عبور غیر معمول فقط در لحظه ای در امتداد یک منطقه بسیار باریک از زمین مجاور فقط 90 متر قابل مشاهده است که آن را توسط یک نرم افزار آنلاین انجام داد.
در این کشش ، سرعت زمین معادل تصویر ISS عبوری سریع یعنی 7.4 کیلومتر در ثانیه خواهد بود.
با این حال ، او با یک دوربین استاندارد ، یک تلسکوپ کوچک ، یک مکان دقیق برای تنظیم تجهیزات او ، یک جهت دقیق برای نشان دادن آن در زمان زیر میلی ثانیه یعنی 0.00035 او یک ویدیو از این عبور به دست آورد.
در ثبت تصویر حاصل ، جزئیات هر دو مریخ و ISS به طور همزمان قابل مشاهده هستند.
این تصویر برجسته دوشنبه گذشته در ساعت 05:15:47 به وقت محلی از شمال شرقی سن دیگو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا به دست آمد.
گرچه از نظر زاویه ای ، ISS بسیار کوچکتر است ، اما مریخ در چند هفته آینده به حداکثر اندازه زاویه ای خود نزدیک می شود(در نزدیکترین فاصله به زمین قرار می گیرد) ، زیرا سیاره آبی (زمین) در مدارهای مربوطه خود به نزدیکترین فاصله با سیاره قرمز (مریخ) قرار خواهد گرفت.
23 سپتامبر 2020
نویسندگان و ویراستاران: رابرت نمیروف و جری بونل
اعتبار تصویر و حق چاپ: تام گلن
مترجم:حدیثه کریمی
تصویر فردا: فضای باز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.